  • MLF14FTC47R5
MLF14FTC47R5
advertisement
Manufacturer No:
MLF14FTC47R5
HK JDW NO:
762-MLF14FTC47R5
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
MLF14FTC47R5
Step5Bar-code shipping tag
MLF14FTC47R5
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    47.5Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Size Code
    1406
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%