  • MLG0402Q1N4CT000
MLG0402Q1N4CT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0402Q1N4CT000
HK JDW NO:
769-MLG0402Q1N4CT000
Datasheet:
MLG0402Q1N4CT000
Step5Bar-code shipping tag
MLG0402Q1N4CT000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MLG-Q
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    1.4nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Q @ Freq
    2 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.22mm