  • MLG0402Q3N3S
MLG0402Q3N3S
advertisement
Manufacturer No:
MLG0402Q3N3S
HK JDW NO:
769-MLG0402Q3N3S
Package:
1005
Step5Bar-code shipping tag
MLG0402Q3N3S
  • Package / Case
    1005
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ceramic
  • Tolerance
    9.091%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    730mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Inductance
    3.3 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    180mA
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    2
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    730mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0033 µH