  • MLG0603P1N7S
MLG0603P1N7S
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603P1N7S
HK JDW NO:
769-MLG0603P1N7S
Package:
1005
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603P1N7S
  • Package / Case
    1005
  • Surface Mount
    YES
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ceramic
  • Tolerance
    17.6471%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    1.7 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    12.8GHz
    14
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    14
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    20mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0017 µH