  • MLG0603Q3N3ST
MLG0603Q3N3ST
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603Q3N3ST
HK JDW NO:
769-MLG0603Q3N3ST
Package:
0201
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603Q3N3ST
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Published
  • Tolerance
    9.091%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    3.3 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.1MHz
    5
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    5
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0033 µH