  • MLG0603S5N1HTD25
MLG0603S5N1HTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S5N1HTD25
HK JDW NO:
769-MLG0603S5N1HTD25
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MLG0603S5N1HTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 1499
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S5N1HTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLG
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    5.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    450mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.5GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    5 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    5
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm