  • MLG1005S1N3S
MLG1005S1N3S
advertisement
Manufacturer No:
MLG1005S1N3S
HK JDW NO:
769-MLG1005S1N3S
Step5Bar-code shipping tag
MLG1005S1N3S
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Resistance
    40mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Current Rating
    1A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    1.3 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    11.7GHz
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    7
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    7
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0013 µH
  • DC Current
    1A
  • Height
    500μm
  • Length
    1.05mm