  • MLJ1005W75NJT000
MLJ1005W75NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MLJ1005W75NJT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLJ1005W75NJT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MLJ1005W75NJT000
Description:
Quantity:
In Stock : 29
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLJ1005W75NJT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLJ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    550mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    75nH
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    650MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Current - Saturation
    400mA
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm