  • MLK1005S5N1ST000
MLK1005S5N1ST000
advertisement
Manufacturer No:
MLK1005S5N1ST000
HK JDW NO:
769-MLK1005S5N1ST000
Datasheet:
MLK1005S5N1ST000
Description:
Quantity:
In Stock : 9816
Step5Bar-code shipping tag
MLK1005S5N1ST000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    5.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Q @ Freq
    7 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    7
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm