  • MMA02040C1624DB000
MMA02040C1624DB000
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040C1624DB000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMA02040C1624DB000
Package:
MELF, 0204
Description:
Quantity:
In Stock : 7209
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040C1624DB000
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMA - Professional
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.62MOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Operating Supply Voltage
    200V