  • MMA02040C2370FB300
MMA02040C2370FB300
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040C2370FB300
HK JDW NO:
878-MMA02040C2370FB300
Description:
MMA - Professional Series, Thin Film, 237Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10944
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040C2370FB300
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    237Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm