  • MMA02040C5902FB300
MMA02040C5902FB300
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040C5902FB300
HK JDW NO:
878-MMA02040C5902FB300
Description:
MMA - Professional Series, Thin Film, 59kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 229
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040C5902FB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    59kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Military Standard
    Not
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Length
    3.6mm