  • MMA02040D8259FB000
MMA02040D8259FB000
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040D8259FB000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMA02040D8259FB000
Package:
MELF, 0204
Description:
MMA - Professional Series, Thin Film, 82.5Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040D8259FB000
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMA - Professional
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    82.5Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Operating Supply Voltage
    200V