  • MMB02070D1503DB200
MMB02070D1503DB200
advertisement
Manufacturer No:
MMB02070D1503DB200
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMB02070D1503DB200
Package:
MELF, 0207
Description:
MMB - Precision Series, Thin Film, 150kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 16931
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMB02070D1503DB200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Supplier Device Package
    0207
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMB - Precision
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    150kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Operating Supply Voltage
    300V