  • MMF25SDRE71R5
MMF25SDRE71R5
advertisement
Manufacturer No:
MMF25SDRE71R5
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MMF25SDRE71R5
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
MMF25SDRE71R5
Description:
MMF Series, Metal Film, 71.5Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMF25SDRE71R5
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMF
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    71.5Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W