  • MMP100FRE57K6
MMP100FRE57K6
advertisement
Manufacturer No:
MMP100FRE57K6
HK JDW NO:
898-MMP100FRE57K6
Datasheet:
MMP100FRE57K6
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MMP Series, Metal Film, 57.6kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMP100FRE57K6
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    57.6kOhm
  • Power (Watts)
    1W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V