  • MMSZ2V7ET1
MMSZ2V7ET1
advertisement
Manufacturer No:
MMSZ2V7ET1
HK JDW NO:
699-MMSZ2V7ET1
Package:
SOD-123
Datasheet:
MMSZ2V7ET1
Description:
100Ohms ±5% 20μA @ 1V -55°C~150°C SOD-123
Step5Bar-code shipping tag
MMSZ2V7ET1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-123
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    100Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.7V