  • MMSZ5252B-G3-18
MMSZ5252B-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
MMSZ5252B-G3-18
HK JDW NO:
884-MMSZ5252B-G3-18
Datasheet:
MMSZ5252B-G3-18
Description:
ZENER DIODE 33Ohm ±5% 24V 100nA @ 18V -55°C~150°C 500mW 2 Terminations ZENER SOD-123
Step5Bar-code shipping tag
MMSZ5252B-G3-18
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    SOD-123
  • Weight
    10.290877mg
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    500mW
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    33Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 18V
  • Impedance-Max
    33Ohm
  • Reference Voltage
    24V
  • Zener Voltage
    24V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Peak Reverse Current
    100nA
  • Working Test Current
    5.2mA
  • Voltage Tolerance
    5%