  • MMU0102WC2740FB100
MMU0102WC2740FB100
advertisement
Manufacturer No:
MMU0102WC2740FB100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MMU0102WC2740FB100
Package:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 274Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MMU0102WC2740FB100
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    274Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Operating Supply Voltage
    150V
  • Size Code
    0904
  • Rated Temperature
    70°C