  • MMZ0603A121ET000
MMZ0603A121ET000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603A121ET000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MMZ0603A121ET000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MMZ0603A121ET000
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603A121ET000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    250mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.25A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    440mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    330.2μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    MMZ-E
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    25%