  • MMZ0603D800C
MMZ0603D800C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603D800C
HK JDW NO:
769-MMZ0603D800C
Datasheet:
MMZ0603D800C
Description:
Ferrite Beads 0201 80ohms
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603D800C
    0201
  • Material
    Ferrite
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Physical Dimension
    L0.6XB0.3XH0.3 (mm)/L0.024XB0.012XH0.012 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.4Ohm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm