  • MMZ1005Y-400C
MMZ1005Y-400C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005Y-400C
HK JDW NO:
769-MMZ1005Y-400C
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MMZ1005Y-400C
Description:
FERRITE BEAD 40 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005Y-400C
    Select All
  • Current Rating (Max)
    550mA
  • Impedance @ Frequency
    40Ohm @ 100MHz
  • Output Impedance
    40Ohm Ω
  • Width
    0.5mm
  • Height (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    TIN
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.55A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm