  • MMZ1005Y601CT000
MMZ1005Y601CT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005Y601CT000
HK JDW NO:
769-MMZ1005Y601CT000
Datasheet:
MMZ1005Y601CT000
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005Y601CT000
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    540mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Frequency (Min)
    80MHz
  • Width
    0.5mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    0402 (1005 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    250mA
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency (Max)
    400MHz