  • MMZ1608D121CTDH5
MMZ1608D121CTDH5
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608D121CTDH5
HK JDW NO:
769-MMZ1608D121CTDH5
Datasheet:
MMZ1608D121CTDH5
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 400mA 300mOhm DCR 0603 Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608D121CTDH5
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    762μm
  • Width
    0.8mm