  • MMZ1608D500CTAH0
MMZ1608D500CTAH0
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608D500CTAH0
HK JDW NO:
769-MMZ1608D500CTAH0
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MMZ1608D500CTAH0
Description:
FERRITE BEAD 50 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608D500CTAH0
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Current Rating
    500mA
  • Impedance
    50Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    250mOhm
  • Impedance @ Frequency
    50Ohm @ 100MHz
  • Frequency (Min)
    300MHz
  • Height
    762μm
  • Width
    0.8mm