  • MMZ1608F121BTA00
MMZ1608F121BTA00
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608F121BTA00
HK JDW NO:
769-MMZ1608F121BTA00
Datasheet:
MMZ1608F121BTA00
Description:
Ind Chip Bead Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0603 Punched Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608F121BTA00
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
    1
  • Current Rating
    200mA
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    750mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Width
    0.8mm