  • MMZ1608F750BTA00
MMZ1608F750BTA00
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608F750BTA00
HK JDW NO:
769-MMZ1608F750BTA00
Datasheet:
MMZ1608F750BTA00
Description:
FERRITE CHIP 75 OHM 300MA 0603
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608F750BTA00
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
    1
  • Current Rating
    300mA
  • Impedance
    75Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    550mOhm
  • Impedance @ Frequency
    75Ohm @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Width
    0.8mm