  • MNG14-250DMFK-A
MNG14-250DMFK-A
advertisement
Manufacturer No:
MNG14-250DMFK-A
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MNG14-250DMFK-A
Step5Bar-code shipping tag
MNG14-250DMFK-A
    3 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    1.837049kg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    Scotchlok™
  • Feature
    Butted Seam
    Blue
  • Gender
    Female and Male
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.190 (4.83mm)
  • Insulation
    Non-Mating End Insulated
  • Terminal Type
    Stacked
  • Length
    23.114mm
  • Length - Overall
    0.910 23.11mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm