  • MNI10-250DFIX
MNI10-250DFIX
advertisement
Manufacturer No:
MNI10-250DFIX
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MNI10-250DFIX
Package:
Datasheet:
MNI10-250DFIX
Description:
Quantity:
In Stock : 128
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MNI10-250DFIX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Insulation Material
    Nylon
  • Material
    Brass
  • Weight
    1.224699kg
  • Packaging
    Box
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Crimp
  • Color
    Yellow
  • Gender
    Female
  • Wire Gauge (Max)
    12 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG
  • Insulation Diameter
    6.35 mm
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Length
    25.146mm
  • Tab Thickness
    812.8μm
  • Width - Tab
    6.35mm