  • MP2-P210-51M1-KR
MP2-P210-51M1-KR
advertisement
Manufacturer No:
MP2-P210-51M1-KR
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MP2-P210-51M1-KR
Package:
Datasheet:
MP2-P210-51M1-KR
Description:
MetPak™ MP2 Series Header, Male Pins Solder Gold Beige 30.0μin 0.76μm 210 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Board Edge, Through Hole, Right Angle
Step5Bar-code shipping tag
MP2-P210-51M1-KR
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Board Edge, Through Hole, Right Angle
  • Number of Pins
    210
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MetPak™ MP2
  • Published
    2013
  • Feature
    Board Guide, Inverse
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Header, Male Pins
  • Number of Positions
    210
  • Color
    Beige
  • Number of Rows
    5
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm