  • MP2-R120-51S1-TR30
MP2-R120-51S1-TR30
advertisement
Manufacturer No:
MP2-R120-51S1-TR30
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MP2-R120-51S1-TR30
Package:
Description:
MetPak™ MP2 Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold Beige 3.00μin 0.076μm 120 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-R120-51S1-TR30
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MetPak™ MP2
  • Published
    2013
  • Feature
    Inverse
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    120
  • Color
    Beige
  • Number of Rows
    5
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm