  • MP2-R150-51P1-LR
MP2-R150-51P1-LR
advertisement
Manufacturer No:
MP2-R150-51P1-LR
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MP2-R150-51P1-LR
Package:
Datasheet:
MP2-R150-51P1-LR
Description:
MetPak™ MP2 Series Receptacle, Female Sockets Press-Fit Gold Beige 3.00μin 0.076μm 150 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-R150-51P1-LR
    Select All
  • Gender
    Female
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Contact Finish
    Gold
  • Connector Style
    Futurebus+®
  • Connector Usage
    Backplane
  • Contact Finish Thickness
    3.00μin 0.076μm
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    120
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C