  • MP2-R210-51S1-KR
MP2-R210-51S1-KR
advertisement
Manufacturer No:
MP2-R210-51S1-KR
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MP2-R210-51S1-KR
Package:
Datasheet:
MP2-R210-51S1-KR
Description:
MetPak™ MP2 Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold Beige 30.0μin 0.76μm 210 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-R210-51S1-KR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Gold, Nickel
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polymer
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MetPak™ MP2
  • Published
    2010
  • Feature
    Inverse
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    210
  • Color
    Beige
  • Number of Rows
    5
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Current Rating
    1.5A