  • MP2-S060-51P1-KR
MP2-S060-51P1-KR
advertisement
Manufacturer No:
MP2-S060-51P1-KR
HK JDW NO:
2-MP2-S060-51P1-KR
Package:
Datasheet:
MP2-S060-51P1-KR
Description:
MetPak™ MP2 Series Receptacle, Female Sockets Press-Fit Gold Beige 30.0μin 0.76μm 60 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Board Edge, Through Hole, Right Angle
Step5Bar-code shipping tag
MP2-S060-51P1-KR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Feature
    Board Guide, Cap, Spacer
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Press-Fit
  • Number of Positions
    60
  • Number of Rows
    5
  • Gender
    Female
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm