  • MP4KE47CAE3
MP4KE47CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MP4KE47CAE3
HK JDW NO:
523-MP4KE47CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MP4KE47CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.7V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    64.8V
  • Peak Pulse Current
    6.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    40.2V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    47V