  • MPLAD30KP48A/TR
MPLAD30KP48A/TR
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD30KP48A/TR
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-MPLAD30KP48A/TR
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MPLAD30KP48A/TR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD30KP48A/TR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    390A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    77.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    48V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ