  • SMAJ30C-E3/5A
SMAJ30C-E3/5A
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ30C-E3/5A
HK JDW NO:
884-SMAJ30C-E3/5A
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ30C-E3/5A
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ30C-E3/5A
    Select All
  • Base Part Number
    SMAJ
  • Operating Supply Voltage
    30V
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    1
  • Leakage Current
    1μA
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    7.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.5V
  • Clamping Voltage
    53.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    30V
  • Peak Pulse Current
    7.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Max Surge Current
    7.5A
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    33.3V
  • Bidirectional Channels
  • Reverse Breakdown Voltage
    33.3V
  • Number of Bidirectional Channels
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    TransZorb®
  • Published
    2009
  • Part Status
    Obsolete
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C