  • MPM2001BWS
MPM2001BWS
advertisement
Manufacturer No:
MPM2001BWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MPM2001BWS
Package:
Datasheet:
MPM2001BWS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPM2001BWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Height
    1.02mm
  • Length
    3.05mm
  • Width
    1.4mm