  • MPP30R000B
MPP30R000B
advertisement
Manufacturer No:
MPP30R000B
HK JDW NO:
890-MPP30R000B
Package:
1210 (3225 Metric), J-Lead
Datasheet:
MPP30R000B
Description:
MPP Series, Metal Foil, 30Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -65°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPP30R000B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric), J-Lead
  • Supplier Device Package
    2-SMD
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    MPP
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±4ppm/°C
  • Resistance
    30Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm