  • MPR24000X2009BC100
MPR24000X2009BC100
advertisement
Manufacturer No:
MPR24000X2009BC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MPR24000X2009BC100
Package:
Conformal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPR24000X2009BC100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    MPR24
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.3mm