  • MPX1D1250L330
MPX1D1250L330
advertisement
Manufacturer No:
MPX1D1250L330
HK JDW NO:
417-MPX1D1250L330
Description:
MPX1D1250L330 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 215
Step5Bar-code shipping tag
MPX1D1250L330
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.492W 13.20mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    5.4A
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    72mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.5A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm