  • MRA-104R500FE12
MRA-104R500FE12
advertisement
Manufacturer No:
MRA-104R500FE12
HK JDW NO:
866-MRA-104R500FE12
Datasheet:
MRA-104R500FE12
Description:
Through Hole 4.5Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
MRA-104R500FE12
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    4.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    24.76mm