  • MRF6S18100NR1
MRF6S18100NR1
advertisement
Manufacturer No:
MRF6S18100NR1
HK JDW NO:
318-MRF6S18100NR1
Package:
TO-270AB
Datasheet:
MRF6S18100NR1
Description:
Transistors RF MOSFET Power 1990MHZ 28V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRF6S18100NR1
  • Package / Case
    TO-270AB
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
    68V
  • Frequency
    1.99GHz
  • Current - Test
    900mA
  • Gain
    14.5dB
  • Power - Output
    100W
  • Voltage - Test
    28V