  • MRS25000C4304FC100
MRS25000C4304FC100
advertisement
Manufacturer No:
MRS25000C4304FC100
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MRS25000C4304FC100
Package:
Axial
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3MOhm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS25000C4304FC100
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    MRS25
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.3MOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    BULK
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.5mm