  • MS4800A-14-0600-10X-10R-P
MS4800A-14-0600-10X-10R-P
advertisement
Manufacturer No:
MS4800A-14-0600-10X-10R-P
HK JDW NO:
607-MS4800A-14-0600-10X-10R-P
Package:
Datasheet:
Step5Bar-code shipping tag
MS4800A-14-0600-10X-10R-P
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2014
  • Series
    MS4800
  • Feature
    Blanking
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Protections
    Finger
  • Detection Capability
    14mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 7.0m
  • Protective Height
    600mm
  • Number of Beams
    60
  • Beam Pitch
    10mm