  • MS4800B-14-0600-X
MS4800B-14-0600-X
advertisement
Manufacturer No:
MS4800B-14-0600-X
HK JDW NO:
607-MS4800B-14-0600-X
Package:
Datasheet:
Description:
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MS4800B-14-0600-X
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    1998
  • Series
    MS4800
  • Feature
    Transmitter Only
  • Protections
    Finger
  • Detection Capability
    14mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 7.0m
  • Protective Height
    600mm
  • Number of Beams
    60
  • Beam Pitch
    10mm