  • MS4800B-20-0440-R
MS4800B-20-0440-R
advertisement
Manufacturer No:
MS4800B-20-0440-R
HK JDW NO:
607-MS4800B-20-0440-R
Package:
Datasheet:
Description:
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MS4800B-20-0440-R
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    1998
  • Series
    MS4800
  • Feature
    Receiver Only
  • Protections
    Finger/Hand
  • Detection Capability
    20mm
  • Protective Height
    440mm
  • Number of Beams
    44
  • Beam Pitch
    10mm