  • MS4800S-30-0280
MS4800S-30-0280
advertisement
Manufacturer No:
MS4800S-30-0280
HK JDW NO:
607-MS4800S-30-0280
Package:
Datasheet:
MS4800S-30-0280
Description:
SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MS4800S-30-0280
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    1998
  • Series
    MS4800
  • Feature
    Blanking
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Protections
    Hand/Arm
  • Detection Capability
    30mm
  • Protective Height
    280mm
  • Number of Beams
    14
  • Beam Pitch
    20mm