  • MS4800S-40-0600-X
MS4800S-40-0600-X
advertisement
Manufacturer No:
MS4800S-40-0600-X
HK JDW NO:
607-MS4800S-40-0600-X
Description:
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MS4800S-40-0600-X
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    1998
  • Feature
    Blanking, Transmitter Only
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Protections
    Arm/Foot
  • Detection Capability
    40mm
  • Protective Height
    600mm
  • Number of Beams
    20
  • Beam Pitch
    30mm