  • MSP10C05102AGDA
MSP10C05102AGDA
advertisement
Manufacturer No:
MSP10C05102AGDA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MSP10C05102AGDA
Package:
SIP
Datasheet:
Description:
1kOhm, 2%,
Step5Bar-code shipping tag
MSP10C05102AGDA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Number of Pins
    10
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    1.6W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    1.6W
  • Height
    8.89mm
  • Length
    25.15mm
  • Width
    2.29mm